ANNA BUDZYŃSKA (śpiew)

Jest pomysłodawcą i realizatorem płyty „W starym zamczysku na skale”. Urodziła się i mieszka w Poznaniu. Kołysanki zna od dziecka, bo śpiewała je dla niej sama autorka - Anna Szeptycka, siostra jej babci.

Ukończyła prawo na UAM oraz wydział wokalno – aktorski na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Antoniny Kowtunow. Jej pasja śpiewania rozwinęła się w trakcie występów z Chórem Akademickim UAM pod dyrekcją Jacka Sykuskiego na całym świecie (koncertowała m.in. w Chinach, Japonii, USA, Kanadzie, Holandii, w Niemczech, na Ukrainie). Pracuje jako śpiewaczka operowa. Wciąż doskonali swoje umiejętności m.in. na kursach u Cecilii Bartoli i Elizabeth Vidal.

Specjalnie na nagranie płyty otrzymała stypendium z rąk Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Oprócz wielkiej pasji muzycznej uwielbia podróżować, fotografować
i tańczyć, wypoczynek zawsze wybiera aktywny, najczęściej w otoczeniu przyrody.  Gra na fortepianie i gitarze, pisze teksty literackie. Już wkrótce sama zostanie Mamą.

EWA FABIAŃSKA (fortepian, wibrafon)

Wychowana w Toruniu kompozytorka, muzykolog i pianistka. Ukończyła licencjat z muzykologii na UAM, obecnie kończy studia na wydziale kompozycji na poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Zbigniewa Kozuba. Jest autorką aranżacji wszystkich utworów na płycie, a także twórcą muzyki do piosenki „Kot
i mysz”.
Na płycie wykonuje pratie fortepianu i wibrafonu.

Wielokrotna stypendystka Prezydenta Miasta Torunia, laureatka licznych międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów kompozytorskich. Jej muzyka grana jest w różnych krajach europejskich (Czechy, Słowacja, Holandia) oraz w USA.

Pisze zarówno muzykę klasyczną, jak i musicale dla dzieci, muzkę do animacji, aranżuje i eksperymentuje z różnymi gatunkami muzycznymi. Od kilku lat współpracuje z Anną Budzyńską. Obecnie nagrywa pierwszą płytę ze swoimi utworami.

Odpoczywa przy dobrej książce, filmie lub w trakcie podróży w różne zakątki Polski i Europy.

MARIA NAGANOWSKA (śpiew)

To młodsza siostra Anny Budzyńskiej. Z wykształcenia germanistka, doktorantka na UAM, pracuje jako tłumacz symultaniczny na polskich i międzynarodowych konferencjach i spotkaniach. Jest także nauczycielem języka niemieckiego.

 Piosenki i kołysanki, które śpiewa na płycie, także zna od dziecka. Nigdy nie kształcona muzycznie, świetnie operuje głosem i prezentuje zdolności aktorskie. Aktywna w różnych dziedzinach sportu, lubi podróże i ciekawe filmy.

BARBARA NAGANOWSKA (śpiew)

Mama Anny Budzyńskiej, siostrzenica Anny Szeptyckiej. Pochodzi z Torunia. Z wykształcenia jest biologiem, pracuje w PAN jako profesor genetyki roślin.

Choć nigdy nie rozwijała profesjonalnie talentu muzycznego, dużo śpiewała dzieciom i z dziećmi. Lubi aktywny wypoczynek, spacery, wycieczki i podróże. Zna doskonale kilka języków, interesuje się muzyką, sztuką, lubi dobre książki i filmy.

ALEKSANDER NAGANOWSKI (śpiew)

Starszy brat Anny Budzyńskiej. Ukończył poznańską Politechnikę i jest z wykształcenia informatykiem. Mieszka wraz z żoną w Warszawie i pracuje jako project manager. Gra na gitarze i śpiewa od lat.

Hoduje dwa koty syberyjskie, uwielbia aktywny wypoczynek - wycieczki w góry, zwiedzanie nowych miejsc, żeglarstwo oraz fotografię. Jest autorem więszkości zdjęć wykonawców naszej płyty.

MAREK PAŚKO (śpiew)

Śpiewak operowy, bas. Pochodzi z Łagowa (blisko zachodnij granicy Polski), studiował śpiew w Poznaniu. W tej chwili mieszka i pracuje we Wrocławiu, gdzie w tamtejszej operze śpiewa kilkanaście pierwszoplanowych partii. Jest lureatem III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Moniuszkowskim „Pieśń wieczorna”.

Na płycie wykonuje wraz z Anną Budzyńską utwór tytułowy.Lubi oglądać rozgrywki piłki nożnej, a w wolne dni wybrać się na wędkowanie.

MARTA CZARNECKA (ilustracje)

Ilustratorka, rysowniczka, portrecistka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu. Jej prace prezentowane były na licznych wystawach w Polsce i za granicą. Posiada również duże doświadczenie w pracy artystycznej z dziećmi i młodzieżą. Interesuje się ilustracją książkową oraz historią sztuki (zwłaszcza początkiem XX wieku) - jej największą miłością (oprócz Męża oczywiście ;) są Jacek Malczewski oraz Paul Gauguin. Uwielbia przygody, podróże w nieznane, chodzenie po górach, pływanie kajakiem, rozmowy z fascynującymi ludźmi i piękne miejsca...

ZESPÓŁ INSTRUMENTALNY:

PAULINA GRAŚ (flet)

Studiowała i mieszka w Poznaniu, gdzie ukończyła Akademię Muzyczną. Gra nie tylko na flecie poprzecznym, ale także na flecie barokowym. Jest członkiem zespołu Scandinavian Quartet, który mimo krótkiej współpracy, może pochwalić się już III nagrodą na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w Jaworze. Współpracuje z różnymi orkiestrami, m.in. orkiestrą Filharmonii Poznańskiej oraz Teatru Muzycznego w Poznaniu. Obecnie kształci się w Szwecji.

Lubi czytać książki podróżnicze i jest wielką miłośniczką herbaty.

WOJCIECH JELIŃSKI (puzon)

Poznaniak, tutaj kończył średnią szkołę muzyczną oraz studiuje na Akademii Muzycznej. Wykonuje różnorodne gatunki muzyczne i aktywnie kształci się u polskich i zagranicznych pedagogów. Współpracuje z licznymi orkiestrami, m.in. L’Autunno oraz Poznańską Orkiestrą Rozrywkową. Wielokrotnie wyróżniany na ogólnopolskich konkursach gry na puzonie.

Odpoczywa przy ciekawych filmach i dobrych książkach.

JAKUB MAJDA (klarnet)

Także pochodzi z Poznania i tutaj kończył szkołę muzyczną oraz kończy studia na Akademii Muzycznej. Uczestniczy w kursach mistrzowskich gry na tym instrumencie prowadzonych przez artystów z całego świata, zdobywa wyróżnienia na konkursach ogólnopolskich. Jest członkiem zespołów m.in. Modern Sextet czy Kwartet Jorgi, w których gra muzykę klasyczną, folkową i improwizowaną.

Lubi nie tylko śledzić, ale i grać w piłke nożną.

SŁAWOMIR HEINRYCHOWSKI (klarnet)

Urodził się i mieszka w Szamotułach. Tam ukończył szkołę muzyczną, a potem rozpoczął studia, które ukończył z wyróżnieniem, na poznańskiej Akademii Muzycznej. Jest laureatem i uczestnikiem licznych konkursów klarnetowych i kameralnych, przede wszystkim Nagrody Głównej w Międzynarodowym Konkursie Kameralnym w Oleśnicy. Od 2005 roku pracuje w Teatrze Wielkim w Poznaniu na stanowisku solisty.

Lubi aktywnie uprawiać sport, m.in. tenis. Ojciec dwóch ślicznych pociech.

OLGA WINKOWSKA (pierwsze skrzypce)

Choć pochodzi z Gdańska, studiuje na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych konkursów. Zdobyła m.in. dwukrotnie III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie  im. A. Januszajtis oraz III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. G. Ph. Telemanna. Kształci się pod kierunkiem najwybitniejszych skrzypków z całego świata. Pracuje w Filharmonii Poznańskiej.

W wolnych chwilach maluje obrazy, pisze książki i chodzi do teatru.

JAN KUTKOWSKI (drugie skrzypce)

Urodził się i wychował w Oławie. Średnią szkołę muzyczną ukończył we Wrocławiu, a teraz kończy studia w poznańskiej Akademii Muzycznej. Brał udział w licznych konkursach skrzypcowych, oraz kursach mistrzowskich.

Obecnie jest koncertmistrzem Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus.

Oprócz muzyki, interesuje się sportem. W szczególności piłka nożną oraz siatkówką. Uwielbia chodzić po górach, jeździć na rowerze oraz wędkować.

ZYTA ZALEWSKA (altówka)

Urodziła się w Warszawie, ale swoją edukację muzyczną kontynuowała w różnych miastach- we Włochach i w Kaliszu, a teraz kończy studia w poznańskiej Akademii Muzycznej.

W wolnym czasie lubi czytać i gotować, a szczególnie spożywać przygotowane, wykwintne dania.

DOMINIKA PAWLIK – COFTA (wiolonczela)

Mieszka w Poznaniu, gdzie ukończyła z wyróżnieniem Szkołę Talentów. Obecnie studuje na Akademii Muzycznej. Ma na koncie liczne koncerty solowe i kameralne. Jest laureatką licznych konkursów, m.in. I miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy, III miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Multiinstrumentalnym w Bydgoszczy, a także I miejsca na II konkursie Wiolonczelowym im. L. Boccheriniego w Zamościu. Uczestniczy także w kursach mistrzowskich.

Lubi piesze wędrówki, czytać książki, zajmować się dziećmi i… sprzątać!

TOMASZ COFTA (gitara)

Gitarzysta, wokalista, aktor scen muzycznych. Jest absolwentem Policealnego Studium Piosenkarskiego i studentem Akademii Muzycznej w Poznaniu. Prowadzi chór Inicjatywy Poznańskich Muzyków „Wielbienie” oraz współpracuje z Chrześcijańskim Teatrem Droga. Jest laureatem kilku ogólnopolskich konkursów piosenkarskich.

Lubi dalekie wyprawy rowerowe, wędkowanie i gotowanie.

ARTUR LUTYŃSKI (realizacja dźwięku)

Realizator dźwięku, właściciel Black Cat Studio w Poznaniu oraz współwłaściciel firmy AudioTech. Ukończył akustykę i protetykę słuchu na UAM. Zajmował się nagrywaniem i masteringiem utworów z naszej płyty. Sam gra w zespole rockowym Aneke na perkusji.

Ojciec dwóch uroczych córeczek. Lubi wyprawy na motorach, ciekawe filmy i gry komputerowe.

Fundacja Świat Możliwości
Fundacja Świat Możliwości
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego Projekt "E-bajki od prawnuków Fredry" został współfinansowany dzięki dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, w ramach zadań w dziedzinie kultury realizowanych w roku 2012.